Dzięki dzisiejszym technikom i nowoczesnym atramentom sitodrukowym, możliwe jest osiągnięcie doskonałego rezultatu bez względu na materiał, który wybierzesz. Oto nasze triki do sitodruku tkanin na różnych tekstyliach przy użyciu naszych farb wodorozcieńczalnych.

Tkaniny bawełniane

Tkaniny naturalne są ostatecznym wyborem dla sitodruku, ponieważ mają tendencję do wchłaniania tuszu łatwiej niż tkaniny wytworzone przez człowieka. Bawełna i mieszanki bawełniane są najbardziej popularnym wyborem dla większości drukarek i klientów, ponieważ są miękkie i przepuszczalne, a bawełna organiczna może być nawet bardziej miękka. Jak w przypadku każdej tkaniny, musisz wyleczyć nadruk. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu, aby dokładnie wyschnąć na powietrzu przed ustawieniem go w tunelu suszarniczym, prasie termicznej lub suszarce taśmowej. Bawełny mogą być również suszone w suszarce bębnowej, a nawet pieczone w niskiej temperaturze do wysuszenia.

Wydruk cyfrowy

Czytaj więcej na temat: druku na tkaninach

Tkaniny jedwabne

Jedwab zapewnia piękną płaską powierzchnię dla sitodruku, a naturalne włókno wchłania atrament równomiernie i skutecznie. Należy pamiętać, że im cieńsza tkanina, tym mniej atramentu będzie wchłaniana, więc należy spodziewać się subtelniejszego efektu niż na grubszej podstawie z bawełny lub wełny. Należy również pamiętać, że jedwab może mieć tendencję do przesuwania się lub nieznacznego kurczenia w trakcie procesu drukowania, dlatego należy wstępnie umyć tkaninę i użyć kleju stołowego, aby delikatna tkanina pozostała na swoim miejscu.

Tkaniny wełniane

Wełna i mieszanki wełny oferują chłonną powierzchnię do sitodruku, a jak w przypadku bawełny, im wyższa jest liczba wełny, tym lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, im grubsza tkanina, tym więcej jedwabnego sitodruku zostanie wchłonięty przez włókna i tym bardziej żywy nadruk pozostanie z czasem. Jeśli tkanina jest bardziej chunkier lub teksturowana, pamiętaj o tym, aby uzyskać szczegółowe wydruki. Może się okazać, że uzyskasz wyraźniejszy efekt przy mniej skomplikowanym projekcie dla niektórych produktów wełnianych.

Tkaniny akrylowe i poliestrowe

Tkaniny syntetyczne są zwykle mniej porowate i przepuszczalne niż włókna naturalne, więc jednym z problemów może być uzyskanie tuszu do sitodruku, aby przykleić się do nich, jak również z bawełną. Na szczęście istnieje szereg prostych rozwiązań. Posiadamy szereg produktów, w tym utrwalacz syntetyczny Permaset, który znacznie zwiększy właściwości adhezyjne tuszu na mieszankach poliestrowych i akrylowych w celu uzyskania trwałego efektu.

Tkaniny dżersejowe

Jersey jest typową mieszanką bawełny i ten elastyczny materiał ma tendencję do dość dobrego nadruku. Wodorozcieńczalna farba tekstylna zapewni lepszy wynik niż farby plastizolowe, które mają tendencję do osadzania się na tkaninie i rozszczepiania, gdy tkanina rozszerza się i kurczy. Atramenty na bazie wody wsiąkają w tkaninę w celu uzyskania bardziej miękkiego i doskonałego rezultatu. Ponownie, istnieje zwiększona szansa, że dżersej przenoszący się pomiędzy wydrukami, więc upewnij się, że używasz wysokiej jakości kleju podczas wykonywania wydruków.